Liverpool Forum (Romania)

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Liverpool Forum (Romania)

Noul fan club Liverpool Romania, www.liverpoolfc.ro, va asteptam!
Noul fan club Liverpool Romania, www.liverpoolfc.ro, va asteptam!
Noul fan club Liverpool Romania, www.liverpoolfc.ro, va asteptam!
Noul fan club Liverpool Romania, www.liverpoolfc.ro, va asteptam!
Noul fan club Liverpool Romania, www.liverpoolfc.ro, va asteptam!

+2
Marius_Black
Liverpool Fan
6 participanți

    Patroni: Tom Hicks & George Gilett

    Liverpool Fan
    Liverpool Fan
    Junior
    Junior


    Numarul mesajelor : 5
    Data de inscriere : 20/07/2009

    Patroni: Tom Hicks & George Gilett Empty Patroni: Tom Hicks & George Gilett

    Mesaj  Liverpool Fan Mier Iul 22, 2009 4:10 pm

    Cei doi au preluat clubul din februarie 2007.

    George Gillet si Tom Hicks au anuntat ca vor investi in prima faza inca 900 milioane de dolari in constructia unui stadion nou, Stanley Park, in crearea unui centru medical si de pregatire deosebit de puternic si a unei scoli de pregatire a unor tinere sperante, dar si in aducerea de noi jucatori.

    Dar se pare ca nu prea s-au tinut de promisiuni.
    Marius_Black
    Marius_Black
    Scouser Undercover
    Scouser Undercover


    Numarul mesajelor : 30
    Data de inscriere : 20/07/2009

    Patroni: Tom Hicks & George Gilett Empty Re: Patroni: Tom Hicks & George Gilett

    Mesaj  Marius_Black Mier Iul 22, 2009 5:50 pm

    Liverpool Fan a scris:Cei doi au preluat clubul din februarie 2007.

    George Gillet si Tom Hicks au anuntat ca vor investi in prima faza inca 900 milioane de dolari in constructia unui stadion nou, Stanley Park, in crearea unui centru medical si de pregatire deosebit de puternic si a unei scoli de pregatire a unor tinere sperante, dar si in aducerea de noi jucatori.

    Dar se pare ca nu prea s-au tinut de promisiuni.


    N-au prevestit si criza economica si poate de aceea sarcastic
    alyn_basshunter
    alyn_basshunter
    Junior
    Junior


    Numarul mesajelor : 8
    Data de inscriere : 23/07/2009

    Patroni: Tom Hicks & George Gilett Empty Re: Patroni: Tom Hicks & George Gilett

    Mesaj  alyn_basshunter Joi Iul 23, 2009 5:24 am

    Au fost afectati si ei de criza.Unul din ei si-a vandut echipa de hockey ca sa dea bani la Liverpool.
    Daniel
    Daniel
    Administrator
    Administrator


    Numarul mesajelor : 63
    Data de inscriere : 13/07/2009
    Localizare : Targoviste

    Patroni: Tom Hicks & George Gilett Empty Re: Patroni: Tom Hicks & George Gilett

    Mesaj  Daniel Joi Iul 23, 2009 6:14 am

    Asta am citit.. probabil are datorii, ca de bagat la club nu a bagat niciun ban pana acum, ma refer la vara asta.

    Rectific (in transferuri)


    Ultima editare efectuata de catre Daniel in Joi Iul 23, 2009 6:46 am, editata de 1 ori
    viktorash1892
    viktorash1892
    De-al nostru
    De-al nostru


    Numarul mesajelor : 60
    Data de inscriere : 19/07/2009
    Varsta : 36
    Localizare : Brasov

    Patroni: Tom Hicks & George Gilett Empty ba da

    Mesaj  viktorash1892 Joi Iul 23, 2009 6:45 am

    S-au bagat cca. 370 mil. euro in achitarea datoriilor pe care clubul le avea la banci...
    puyuman
    puyuman
    Junior
    Junior


    Numarul mesajelor : 6
    Data de inscriere : 23/07/2009
    Varsta : 38

    Patroni: Tom Hicks & George Gilett Empty Re: Patroni: Tom Hicks & George Gilett

    Mesaj  puyuman Sam Iul 25, 2009 12:23 am

    s-au achitat datoriile lui Liverpool la banci? pentru ca stiu ca Liverpool avea cele mai mari datorii din EPL...
    daca au dus clubul pe 0 au facut treaba buna... o echipa puternica, ca brand, gen Liverpool poate produce multi bani din orice...


    uitati-va, spre exemplu, lasand rivalitatea deoparte, la Manchester United, cred ca este singurul club din Europa care chiar produce bani din fotbal si inca foarte multi... numai din afacerea cu CR le-a iesit aproape 80 de mil de euro, fara banii din publicitate si cele din vanzarile de tricouri plus alte accesori cu imaginea lui... pun pariu ca Manchester au avut un profit de peste 100 de miloane de euro de pe urma lui Ronaldo... Sir Alex Ferguson face toti banii acolo...

    cu un marketing atent plus un scouter-ing exceptional, pe langa performanta o echipa puternica, ca brand poate face destui banii pentru unu, doua transferuri scumpe an de an plus binenteles performanta... ca doar nu vrem o echipa gen Arenal nu
    pana una alta eu cred ca Liverpool pleaca din Pole Position in cursa pentru campionat!



    Go Liverpool!
    Daniel
    Daniel
    Administrator
    Administrator


    Numarul mesajelor : 63
    Data de inscriere : 13/07/2009
    Localizare : Targoviste

    Patroni: Tom Hicks & George Gilett Empty Re: Patroni: Tom Hicks & George Gilett

    Mesaj  Daniel Sam Iul 25, 2009 2:20 am

    "Liverpool suntem noi!"

    Suporterii lui Liverpool sunt nemulţumiţi de situaţia financiară a formaţiei şi intenţionează să le facă o ofertă de cumpărare proprietarilor George Gillett şi Tom Hicks.

    Organizaţiile Share Liverpool FC (SLFC) şi Spirit of Shankly (SOS) au anunţat că vor strânge suma de 150 de milioane de lire sterline de la fani pentru a putea cumpăra 60 de procente din drepturile asupra clubului. "Nu este o glumă, este ceva realizabil. Fanii lui Liverpool vor putea cumpăra acţiuni mai ieftine şi vor primi în schimb o recompensă modestă în schimbul sprijinului financiar", a declarat preşedintele lui Share Liverpool FC.

    Strategia presupune ca o acţiune să fie cumpărată cu 500 de lire sterline, spre deosebire de 5.000 de lire din oferta originală, din ianuarie 2008. Reprezentanţii asociaţiei au spus că vor căuta un sponsor care să investească 100 de milioane de lire sterline în schimbul celorlalte acţiuni.

    prosport
    puyuman
    puyuman
    Junior
    Junior


    Numarul mesajelor : 6
    Data de inscriere : 23/07/2009
    Varsta : 38

    Patroni: Tom Hicks & George Gilett Empty Re: Patroni: Tom Hicks & George Gilett

    Mesaj  puyuman Sam Iul 25, 2009 3:41 am

    am citit si eu mai inainte acest articol... lfc
    si daca chiar se realizeaza, am sa ma interesez prin ce banca se face si vreo 2 actiuni, daca nu mai multe am sa incerc sa achizitionez si eu... sa fii actionar la echipa ta de suflet... as fi mandru...
    insa ma indoiesc ca asta se va face, yankeii au mai avut o oferta, de doua ori cat asta, de la un seic si n-au vrut sa vanda... isi dau seama si ei de ce au in mana... si nu cred ca sunt rau intentionati doar ca au ajuns la fundul sacului...
    ar fi superb sa se vanda 60% catre suporteri...

    Continut sponsorizat


    Patroni: Tom Hicks & George Gilett Empty Re: Patroni: Tom Hicks & George Gilett

    Mesaj  Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Mar Mai 07, 2024 3:31 am