Liverpool Forum (Romania)

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Liverpool Forum (Romania)

Noul fan club Liverpool Romania, www.liverpoolfc.ro, va asteptam!
Noul fan club Liverpool Romania, www.liverpoolfc.ro, va asteptam!
Noul fan club Liverpool Romania, www.liverpoolfc.ro, va asteptam!
Noul fan club Liverpool Romania, www.liverpoolfc.ro, va asteptam!
Noul fan club Liverpool Romania, www.liverpoolfc.ro, va asteptam!

3 participanți

    Inceputul (1892)

    Daniel
    Daniel
    Administrator
    Administrator


    Numarul mesajelor : 63
    Data de inscriere : 13/07/2009
    Localizare : Targoviste

    Inceputul (1892) Empty Inceputul (1892)

    Mesaj  Daniel Mier Iul 22, 2009 4:45 pm

    Totul a inceput in 1892, atunci cand John Houlding, membru al partidului conservator si primar al orasului Liverpool, i-a determinat pe cei de la Everton sa paraseasca stadionul Anfield, dupa numeroase certuri legate de inchierea stadionului,dupa majoararea chiriei de la 100£ in 1884 pana la 250£ in 1889.In acelasi an, Houlding a creat Liverpool F.C. ce avea sa devina cea mai titrata echipa din Anglia si unul dintre cele mai puternice cluburi din lume.
    alyn_basshunter
    alyn_basshunter
    Junior
    Junior


    Numarul mesajelor : 8
    Data de inscriere : 23/07/2009

    Inceputul (1892) Empty Re: Inceputul (1892)

    Mesaj  alyn_basshunter Joi Iul 23, 2009 5:12 am

    Multumim John Houlding ca ai infiintat Liverpool lfc
    avatar
    cannavaro2006
    Nou-venit
    Nou-venit


    Numarul mesajelor : 1
    Data de inscriere : 04/02/2010

    Inceputul (1892) Empty istoria unei legende,unui mit

    Mesaj  cannavaro2006 Joi Feb 04, 2010 3:21 am

    Liverpool e cea mai de succes echipa din Anglia,eu cred ca e cea mia buna din lume si chiar e asa!Liverpool A CASTIGAT 18 TITLURI DE CAMPIOANA,ULTIMA DATA IN 1990,7 CUPE ALE LIGII,FIIND CEA MAI DE SUCCES ECHIPA DIN ISTORIA COMPETITIEI,7 CUPE ALE ANGLIEI,5 CUPE ALE CAMPIONILOR,3 CUPE UEFA,RECORD IMPARTIT CU JUVE SI INTER,3 supercupe ale europei si 15 super cupe ale angliei(community shield/chariti shield),dintre care 2 sunt impartite cu cealalta finalista!stadionul anfield e al lor de la inceput,din 1892,la inceput a fost al lui everton,dar john houldin,creatorul acestei legende,a dat-o afara pe verton de acolo dupa niste neintelegeri din pricina chiriei!in viitor ,daca o sa se construiasca un nou stadion,asa cum am auzit,acesta o sa se numeasca stanley park!pacat,anfield devenise o legenda!fanii lui everton spun ca ei sunt ,,The pride of Merseyside",buna gluma!

    Continut sponsorizat


    Inceputul (1892) Empty Re: Inceputul (1892)

    Mesaj  Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Mar Mai 07, 2024 6:45 am