Liverpool - Aston Villa 1-3.

Sondaj

Ce rezultat credeti ca va obtine Liverpool in meciul cu Aston Villa

[ 4 ]
    Liverpool - Aston Villa 1-3. I_vote_lcap100%Liverpool - Aston Villa 1-3. I_vote_rcap [100%]

Data de inscriere : 20/07/2009

Liverpool - Aston Villa 1-3. Empty Liverpool - Aston Villa 1-3.

Mesaj  mirce a Joi Aug 20, 2009 10:13 pm

Luni, 24 august, la ora 22:00(ora Romaniei) va avea loc pe stadionul Anfield Road partida Liverpool - Aston Villa. Liverpool ocupa in acest moment pozitia a 4-a in clasament cu 3 puncte dupa o infrangerea in prima etapa( 1-2 vs. Totthenham) si dupa victoria categorica (4-0 vs. Stoke City) din cea dea doua etapa. Aston Villa nu a reusit nici un punct in aceasta editie a Premier League, pierzand in prima etapa cu 0-2 pe teren propriu in fata celor de la Wigan, in timp ce meciul din etapa a doua impotriva lui West Ham a fost amanat.

Jucatorii care nu pot evolua pentru Liverpool sunt: Agger, Aquillani, Fabio Aurelio.

Primul 11 probabil:

--------------Reina--------------
    Johnson--Carragher--Skrtel--Insua
    Kuyt--Mascherano--Lucas--Benayoun
    -----------------Gerrard---------
    --------Torres-------------------

Partida Liverpool - Aston Villa din sezonul trecut s-a terminat cu o victorie categorica a cormoranilor, scor 5-0.
    Daca Liverpool marcheaza de doua ori in acest meci vor ajunge la cota 300 in partidele cu Aston Villa, pana acum Liverpool reusind sa marcheze de 298 de ori in poarta adversarilor de luni seara.
    In ultimele 4 meciuri jucate pe Anfield impotriva lui Aston Villa, Liverpool a marcat de 13 ori, ceea ce ne face sa fim increzatori ca vom vedea un meci frumos.
    Sezonul trecut Aston Villa a terminat pe pozitia a 6-a, dupa ce a reusit 10 victorii in deplasare, dar, niciuna in ultimele 6 partide disputate pe teren advers...

Cei mai periculosi jucatori ai lui Aston Villa sunt John Carew (atacant - Norvegia), Emile Heskey (atacant - Anglia) si Stiliyan Petrov (mijlocas - Bulgaria).

Speram la o noua victorie dupa succesul incantator din etapa precedenta!

Partida este difuzata in direct pe postul Eurosport 2, iar cei ce nu receptioneaza acest post de televiziune pot urmarii meciul accesand acest link la ora meciului.

Pronostic: Liverpool - Aston Villa 4-1
    lfc

Ultima editare efectuata de catre mirce a in Vin Aug 21, 2009 9:48 pm, editata de 1 ori

Varsta : 30

Liverpool - Aston Villa 1-3. Empty Re: Liverpool - Aston Villa 1-3.

Mesaj  devilpriest Mar Aug 25, 2009 5:38 am

viktorash1892 a scris:Din pacate, Liverpool a pierdut meciul disputat acasa, in compania lui Aston Villa, scor 1-3. Pentru Liverpool a marcat Fernando Torres in minutul 72, in timp ce pentru Villa au marcat Lucas Leiva ( autogol in minutul 34 ), Davies ( 45+2 ) si Young ( 75, din penalty ).

naspa meci... drunk avem mare nevoie de inca un atacant stabil

Varsta : 36

Liverpool - Aston Villa 1-3. Empty stiu si eu...

Mesaj  viktorash1892 Mar Aug 25, 2009 2:46 pm

Cred ca avem mare nevoie sa se refaca Aquilani, dar ma gandesc, de altfel, ca parca prea il asteptam ca pe Mesia sa ii ia locul lui Lucas si s-ar putea sa fim dezamagiti daca prinde o zi mai proasta la debut. Pe de alta parte, s-a vazut ieri cat de mult conteaza Gerrard in angrenajul lui Liverpool. S-a ajuns in stadiul in care daca el prinde o zi proasta, nu facem fata unei echipe de locurile 5-7, cum e Villa...
    Sa speram ca pana sambata, la meciul din deplasare cu Blackburn, Rafa va purta o discutie ca de la barbat la barbat cu Leiva.
    mirce a
    mirce a

Mesaj  mirce a Mar Aug 25, 2009 7:29 pm

a fost un meci bun...am luat 3 goluri dupa 3 gafe in aparare...la primul gol Lucas, la al doilea Torres si Caragher s-au dat cap in cap si a dat Davies ala de langa ei, iar la al 3-lea gol, Gerrard a avut o alunecare in careu demna de liga a 3-a ireful

Pe faza de atac...am avut o multime de ocazii...din pacate am ratat cat pentru tot turul de campionat... doh Portaru lui Villa a facut, cred, meciul carierei... ranting

Mesaj  anfield Mier Aug 26, 2009 10:11 pm

pe vremuri,adica acum 10 ani, Friedel a fost si pe la noi...
    si eu zic ca nu am jucat chiar rau, daca dadeam gol la ocaziile avute la inceput de meci era altceva, plus greselile de la golurile lor ne-au costat.
    trebuie sa ne revenim, iar meciul cu Bolton trebuie castigat!